POČETNA ŽUPANIJSKE VIJESTI >> SPORTPOLITIKAKULTURAGOSPODARSTVODRUĆ TVENI ĆœIVOTHRVATSKAOSTALE VIJESTI
KUP : VARAĆœDIN - SLAVEN BELUPO 4 : 6 ( JEDENAJSTERCI ) 2 : 2

VaraĆŸdin. Stadion Varteksa. Gledatelja: 1.500. Suci: Conjar (Osijek), Tomas (Vlasidlavci), Svilokos (Sisak).

Strijelci: 1:0 Vuk (8), 1:1 Ivanovski (49), 2:1 Jertec (75), 2:2 Katić (90+3)

Galoši – Mujanović (od 88. Kolarić), Čelić, ReĆŸić, Srpak – Jagačić, Šafarić – Vuk, Jertec, Golubar (od 51. DroĆŸđek) – Kresinger (od 62. Novoselec). Trener: Miljenko Telebar.

Slaven Belupo (4-3-3)
BlaĆŸević – Purić (od 46, Barić), Musa, Aliti, Štiglec – Christensen, Arap (od 81. Burić), Bouadla – Savić, Heber (od 78. Katić), Ivanovski. Trener: Ćœeljko Kopić.

Ćœuti kartoni: Jertec, Srpak (VaraĆŸdin), Purić, Katić (Slaven Belupo).

VaraĆŸdin je  krenuo odlično  od prve minute, nije se vidjelo tko je prvoligaš, a tko trećeligaš, nametnuvši svoj ritam. To je vrlo rano urodilo plodom, i vodećim golom varaĆŸdinskih nogometaša. Bila je to odlična kombinacija VaraĆŸdinaca, prolaz i dodavanje Golubara, na loptu je utrčao Leonard Vuk, prolazi golmana i pogađa mreĆŸu gostiju za veliko veselje na tribini stadiona na Varteksa. Semafor bi (da je radio) pokazivao 1:0 i 8. minutu.

Igrala se 49. minuta, akcija kreće po lijevoj strani, Heber dodaje loptu do Ivanovskog u kaznenom prostoru, koji se lijepo gradi, okreće i pogađa za izjednačenje.

U 75 . minuti Jertec pronalazi DroĆŸđeka na lijevoj strani, koji odlično prolazi i puca. Vratar gostiju loptu odbija, ona dolazi do Vuka, uslijedio je još jedan odbijanac, a malo izvan kaznenog prostora loptu prima Jertec, čiji odličan udarac završava iza leđa vratara Slaven Belupa.

I već duboko u sudačkoj nadoknadi, kada se već očekivao kraj utakmice, Slaven je stigao do iznenađenja. Burić prolazi po desnoj strani, ubacuje na drugu stativu, a tamo Katić glavom pogađa za 2:2.

Bila je to teška utakmica, no do samog kraja sam vjerovao da moĆŸemo preokrenuti. Bili smo u teškim trenucima, iza nas je dosta poraza, a imamo i dosta novih igrača u ekipi pa nam treba još nešto vremena - kazao je trener Slavena Ćœeljko Kopić.