KOPRIVA INFO

POČETNA ŽUPANIJSKE VIJESTI >> SPORTPOLITIKAKULTURAGOSPODARSTVODRUĹ TVENI Ĺ˝IVOTHRVATSKAOSTALE VIJESTI
Hrvatska pobjedom protiv Češke osvojila peto mjesto.
26.01.2018

Hrvatska se pobjedom protiv Češke u dramatičnoj završnici pred polupraznom Arenom oprostila od Eura s osvojenim petim mjestom.

Hrvatska je prvo poluvrijeme završila s prednošću 16:10, a u drugom poluvremenu je uspješno branila zahvaljujući sjajnom Zlatku Horvatu i obranama Ivana Stevanovića. No, na drugoj strani briljirao je Zdrahala s 13 golova i doveo Češku na gol zaostatka u zadnjoj minuti.

U dramatičnoj završnici Hrvatska se uspjela obraniti i izboriti utješnu pobjedu.

Pred praznim tribinama Češka je otvorila golom za vodstvo, no Hrvatska je ubrzo preuzela kontrolu i na krilima Horvata, Stepančića i Karačića pobjegla na 7:3 u prvih deset minuta. U 14. minuti Hrvatska je prvi put otišla na +5 kod 10:5, a Češku je u igri drĹľao nevjerojatni Zdrahala koji je do kraja skupio čak 13 golova.

Stevanović igrač utakmice, Horvat i Zdrahala briljirali

Stevanović je svojim obranama omogućavao brze kontranapade, što su najbolje koristili Zlatko Horvat i Manuel Štrlek, a upravo Štrlekovim pogotkom u 21. minuti Hrvatska je prvi put došla do šest golova viška (13:7). Pred kraj prvog poluvremena Stevanović je skinuo dva udarca u dvije sekunde, a Horvat zabio za 16:10 prije odmora.

U drugom dijelu su Horvat i Stevanović nastavili istim tempom i drĹľali prenost Hrvatske, ali obrana nije imala nikakvo rješenje za Zdrahalu koji je uz pomoć Kaspareka doveo Čehe na gol zaostatka uoči posljednje minute (27:26).

Minutu i pol prije kraja Marko Mamić izborio je sedmerac i isključenje češkog reprezentativca Horaka. Horvat je realizirao kazneni udarac za dva pogotka prednosti (28:26) i pobjedu.

Igračem utakmice proglašen je vratar Ivan Stevanović koji je obranio 13 od 38 udaraca Čeha. Zlatko Horvat je sa 10 pogodaka, četiri iz sedmeraca, bio najefikasniji igrač hrvatske reprezentacije. Pet golova postigao je Igor Karačić, a po četiri Manuel Štrlek i Luka Stepančić. Izbornik Lino Červar ovu je utakmicu odigrao bez Luke Cindrića i Ivana Čupića.

Kod Češke je briljirao Zdrahala sa 13 golova, a šest je postigao Stanislav Kašparek. Vratar Tomaš Mrkva obranio je osam od 27 udaraca.