KOPRIVA INFO

POČETNA ŽUPANIJSKE VIJESTI >> SPORTPOLITIKAKULTURAGOSPODARSTVODRUĹ TVENI Ĺ˝IVOTHRVATSKAOSTALE VIJESTI
Slaven Belupo - Inter 3 - 3
20.04.2018

Slaven Belupo  je ugostio Inter iz Zaprešića na svom gradskom stadionu u Koprivnici te nakon burnog susreta ipak stao na kraj crnom nizu koji se stvorio na njihovom kontu u prvenstvu. No, unatoč ogromnoj prednosti, momčadi su na kraju podijelile bodove.

Gledali smo pravu borbu u Koprivnici – utakmica koja je naizgled bila riješena već nakon uvodnih 20 minuta na travnjaku, postala je vatreni sukob i borba Ĺľivaca.

Sve je krenulo savršeno po Slaven Belupo. Slaven je na teren izašao kao nezaustavljivi vlak i zakucao tri gola u mreĹľu gostiju i prije no što se Inter uspio okrenuti. Prvi je udarao Međimorec u šestoj minuti nakon lijepog nabačaja s desne strane kojeg Vinko odlično glavom posprema za inicijalno vodstvo. Njegov je pogodak tri minute nakon toga popratio i Vidović (9). Ponovno je to bilo iz odličnog nabačaja – ovog puta lopta je krenula iz lijevog kuta te odsjela na glavi jednog od igrača Slavena, koji ju nogom prosljeđuje Vidoviću, a ovaj matira vratar za 2:0.

Već tada Inter je bio na konopcima i pod ogromnim pritiskom, no Slaven je nastavio dalje. Treći gol iza gostujućeg vratar smjestio je Trebotić udarcem pod gredu gostiju, a utakmica je izgledala gotovom.

Slaven se tada otvorio, a Inter i sam počeo više kretati prema naprijed, misleći kako više nemaju što za izgubiti, a mnogo toga za dobiti. Prva nagrada takve igre uslijedila je u 44. minuti kada Inter smanjuje na 3:1. Vjerojatno i ključan trenutak na utakmici dogodio se u samoj završnici prvog dijela i minutu nakon prvog gola gostiju.. Igrala se 45. minuta susreta, a nakon ruĹľnog udarca laktom, direktan crveni karton zaradio je Nikola Katić.

U drugom poluvremenu Inter je nastavio svoj pritisak koji je urodio plodom u 70. minuti kada Mazalović stavlja goste iz Zaprešića na svega jedan pogodak deficita te najavljuje vatrenu završnicu.

Tako je na kraju i bilo – u 95. minuti susreta kada su se igrali umirući trenuci posljednje utakmice 30. kola, Musa je u klizećem startu odnio loptu rukom, a glavni arbitar Ĺ˝upan pokazao na bijelu točku. S iste je u 98. minuti precizan bio Mazalović za ogromnih 3:3 u Koprivnici.